تاریخچه

پایگاه مقاومت بسیج کارکنان شهید باکری

۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۵۰۹۰ اطلاعیه
تعداد بازدید:۲۱۶۲

بسیج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده‌اند.

                                                                                                                   « فرازی از پیام امام خمینی(ره)در سالگرد تشکیل بسیج»

به توفیقات و عنایات الهی و با مساعدتهای ریاست محترم  وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی  و کسب موافقت ها و مجوزهای لازم از  سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و نیز از ناحیه مقاومت بسیج ادارات،  در مهر ماه 1383 بسیج کارکنان با عنوان مرکز بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح گردید.

آغاز فعالیت بسیج واحد با برگزاری مراسم قرائت زیارت پرفیض عاشورا هر هفته با استقبال پر شور همکاران مواجه و بیش از 70 درصد کارکنان به عضویت بسیج درآمدند و با تشکیل گردانهای عاشورا و الزهرا(س) فعالیت خود را آغاز نمود.

برادر بسیجی جناب آقای میرعلی فتاحی یکی از کارکنان متعهّد و فعّال در امر راه اندازی این نهاد مقدّس  در دانشگاه ، مسئولیّت  و فرماندهی مرکز مقاومت بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی را عهده دار و با پیگیریهای ایشان، بسیج کارکنان در واحدهای یادگار امام (ره) و تهران شمال و تهران جنوب و نیز واحد قیام دشت نیز راه اندازی و شروع به کار نمودند.

ریاست محترم وقت واحد، به مناسبت هفته بسیج  در همان سال با اهدای مبلغ000/100 ریال در قالب افتتاح حساب در صندوق قرض الحسنه مهر، برای کلیه اعضا و سپس افزایش موجودی توسط اعضای صندوق، با ارائه تسهیلات وام قرض الحسنه در رفع گوشه ای از مشکلات کارکنان بسیجی مشارکت نموده است. که این صندوق همچنان با ارائه تسهیلات به سپرده گزاران ادامه      می دهد.

بسیج کارکنان در امر فعّالیّتهای فرهنگی و برگزاری مراسم ملّی و مذهبی، تحکیم بنیان خانواده و تعظیم شعائر دینی و اردوهای زیارتی – بصیرت افزایی و تفریحی و تشکیل حلقه های صالحین در برنامه های خود دارد.

از سال 1389  آقای خسرو صادقی با حکم فرماندهی محترم مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم- تحقیقات و دانشگاهها فرماندهی پایگاه مقاومت  شهید باکری بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی را عهده دار این پایگاه راعهده دار بوده  و از همان تاریخ،  بسیج کارکنان واحد تهران مرکزی زیر نظر مرکز مقاومت بسیج وزارت علوم ـ فناوری و دانشگاه ها  فعالیت خود را ادامه می دهد.

            

پایگاه مقاومت بسیج کارکنان شهید باکری

 دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

کلید واژه ها: تاریخچه بسیج کارکنان واحد تهران مرکزی


( ۶ )

نظر شما :