گردهمایی بسیج اساتید و کارکنان با عنوان «چهل سالگی انقلاب اسلامی و افق دهه پنجاه»

دکتر هاشمی: رفتار و برخورد سیاسی مسئولان با ارزشهای اعتقادی و انقلابی از سوی جریان انقلابی قابل تحمل نخواهد بود

۰۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۴۸۱۳ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۹۱
دکتر سید محمود هاشمی در گردهمایی بسیج اساتید و کارکنان با عنوان «چهل سالگی انقلاب اسلامی و افق دهه پنجاه» گفت: رفتار و برخورد سیاسی مسئولان با ارزشهای اعتقادی و انقلابی از سوی جریان انقلابی قابل تحمل نخواهد بود.
دکتر هاشمی: رفتار و برخورد سیاسی مسئولان با ارزشهای اعتقادی و انقلابی از سوی جریان انقلابی قابل تحمل نخواهد بود

به گزارش روابط عمومی بسیج کارکنان واحد تهران مرکزی؛ دکتر سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در همایش چهل سالگی انقلاب اسلامی و افق دهه پنجاه که در واحد تهران مرکزی برگزار شد ضمن گرامیداشت سالروز قیام ۲۹ بهمن تبریز گفت: قیام 29 بهمن تبریز یکی از نقاط عطف انقلاب محسوب می‌شود و باعث شیوع سنت «چهلم‌ها» در کشور شد و قیام مردمی را از شهری به شهر دیگر سرایت داد.

 

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی افزود : تحلیلگرانی که روند انقلاب را دنبال می‌کنند اذعان دارند؛ بیست و نهم بهمن 56 یک نقطه آغازین مردمی برای انقلاب اسلامی در خارج از حوزه قم محسوب می‌شد و به یک معنا، نخستین الگوی مبارزاتی عرضه شد و با تداوم حماسه‌ها تا 22 بهمن 57 بود و پیروزی انقلاب اسلامی را به ارمغان آورد.

مدیرکل گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی گفت: در چهار دهه گذشته دشمنان داخلی و خارجی نتوانستند خللی در شتاب حرکت انقلاب اسلامی ایجاد کنند و با هوشیاری مردم فهیم ایران و وجود رهبری عظیم الشان انقلاب تا افول استکبار هم نخواهد توانست گزندی برساند.

هاشمی ادامه داد: در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری هم به اثرات و برکات چهل سال اول انقلاب و همچنین ماموریت های هفتگانه ای را برای فصل دوم انقلاب محول کرده اند که نخبگان و جوانان دانشگاهی بیشتر مورد خطاب هستند و انشاء الله بتوانیم انتظارات نائب امام زمان (عج) را برآورده نماییم.

مدیرکل گزینش واحد تهران مرکزی بیان داشت: بواسطه تحول انقلابی که در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاده است انتظارات رهبری معظم انقلاب اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب خصوصا زمینه سازی تمدن نوین اسلامی بسیار زیاد است و باید با برنامه ریزی مدون این مهم تحقق پیدا کند.

وی گفت: برای تحقق گام دوم انقلاب باید مسئولان و کارگزاران در نهاد های مختلف رفتار های سیاسی خود را در قبال ارزشهای دینی و انقلابی کنار بگذارند و با تمام وجود بدنبال رفع مشکلات مردم و جامعه باشند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از همه اساتید و نخبگان و نهاد های انقلابی در آموزش عالی و خصوصا دانشگاه آزاد اسلامی انتظار می رود در قبال رفتار های غیر انقلابی مسئولان مواضع انقلابی اتخاذ 
نموده و اهداف انقلاب اسلامی را دنبال نمایند

در ادامه دکتر امیرحسین محمودی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین به سه مسئله مهم اشاره کرد و گفت: با توجه به آغاز دهه ی پنجم انقلاب اسلامی ایران گردهمایی امروز تلاش می کند به سه سوال پاسخ دهد.

- از آموزش عالی و دانشگاه در راستای تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی چه انتظاراتی می رود؟ در پاسخ مطرح شد: از دانشگاه انتظار می رود در دو بعد بصورت اثر بخش اقدام نمایند الف: در خدمت اهداف و ارزشهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گام بردارند ب: با استفاده از رویکرد حل مسئله به دنبال پاسخگویی به نیازهای جامعه و حل مشکلات آن باشند

سوال دوم در آغاز دهه ی پنجم انقلاب اسلامی از سازمان بسیج اساتید چه انتظاری می رود؟

در پاسخ اشاره کرد: یک سازمان بسیج اساتید می بایست رسالت و ماموریت و راهبردهای خود را متناسب با شرایط ورود به دهه ی پنجم انقلاب اسلامی مشخص نماید دوم؛ به کمک کانونها ی بسیج اساتید دانشگاههای کشور, سیاستها و راهبردها را به برنامه عملیاتی تبدیل کنند سوم اجرای برنامه های عملیاتی را در واحدهای دانشگاهی را راهبری و رصد نمایند.

سوال سوم از اساتید بسیجی در آغاز دهه ی پنجم انقلاب اسلامی چه انتظاری می رود؟ در پاسخ گفت: از اساتید بسیجی انتظار می رود یک به ارزشهای اعتقادی اسلام پایبند باشند دوم در صحنه های فرهنگی و اجتماعی و آموزشی و پژوهشی دانشگاه و جامعه حضور فعال داشته باشند و مطالبه گری کنند سوم استادی شاگرد پرور و تاثیرگذار در کلاس باشند و در نقش تربیتی خود اهتمام ورزند. و چهارم اعتقاد عملی و نظری به کار تشکیلاتی داشته باشند

رئیس بسیج اساتید واحد تهران مرکزی در ادامه با طرح ضرورت نقش آفرینی اساتید بسیجی در شرایط فعلی دانشگاه آزاد اسلامی بیان داشت: تدبیر مقام معظم رهبری درباره دانشگاه آزاد اسلامی باعث حضور نیروهای انقلابی، متعهد و معتقد به ارزشهای نظام در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی شده است و امروز برای مشارکت فعال اساتید بسیجی در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی و انقلابی در دانشگاه بهانه ای نیست و حجت بر ما تمام است.

محمودی در خاتمه با طرح ضرورت مطالعه ی فرهنگ سازمانی در دانشگاه آزاد اسلامی، پیشنهاد تاسیس اندیشکده راهبردی مطالعات فرهنگی را ارائه داد و از اساتید بسیجی درخواست عضویت در این اندیشکده را خواستار شد

از دیگر برنامه های اجرا شده در این گردهمایی میتوان به: اجرای نمایش چند رسانه ای بمناسبت پیروزی انقلاب اسلامی، اجرای کلیپ سخنان مقام معظم رهبری درباره نقش اساتید بسیجی، کلیپ شهید چمران، تقدیراز اساتید بسیجی نمونه، تقدیر از مسئول بسیج اساتید دانشکده ها، تقدیر از خانواده معظم شهدا و جانبازان کارکنان واحد اشاره کرد.

 

کلید واژه ها: همایش چهل سالگی انقلاب اسلامی افق دهه پنجاه بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحدتهران مرکزی


نظر شما :