همایش بسیج، اقتدار و شهادت

همایش بسیج، اقتدار و شهادت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی برگزارشد

۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۴۷۵۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۴۶۵
به همت پایگاه مقاومت بسیج کارکنان و ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی همایش بسیج، اقتدار و شهادت با حضور خانواده های معظم شهدای دانشجو، جمعی از مسئولین و بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج کارکنان شهید باکری واحد تهران مرکزی برگزار شد.
همایش بسیج، اقتدار و شهادت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی واحدتهران مرکزی، دکتر عباس گوهری معاون دانشجویی فرهنگی واحدتهران مرکزی در این مراسم ضمن عرض خیر مقدم و گرامیداشت شهیدان انقلاب اسلامی، 8 سال دفاع مقدس و مدافعان حرم  با اشاره به آیه 169 سوره عمران مبنی بر اینکه "کسانی که در راه خدا به شهادت رسیدند، اینها مردگان نیستند، بلکه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می گیرند." تصریح کرد: همه ی انسانها بعد از مرگ حیات دوباره ای دارند ولیکن شهیدان حیات شان با دیگر انسانها متفاوت است. شهیدان غرق در نعمت و الطاف الهی هستند و مصداق روشن این آیه هستندو" شهیدان همیشه زنده اند."

وی با تاسی به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه "زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست" گفت:  این وظیفه ی ماست که با برگزاری این مراسم ها و آگاهی دادن به جوانان بر بصیرت شان بیافراییم.

گوهری افزود: درهمین راستا حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحدتهران مرکزی بر آن است تا خاطرات شهیدان این واحد دانشگاهی را به صورت کتابی تهیه و تدوین نماید تا جوانان و دانش پژوهان امروز بدانند نوجوانان و جوانان سه نسل توانستند یک مملکت را نجات دهند.

این گزارش حاکی است، دکترحسین نصیرزاده مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان ایران اسلامی وامام شهداء امام خمینی (ره) اظهار داشت: با بصیرت پای ولایت و رهبری ماندن ادامه ی راه شهیدان و راه امام است.

این گزارش حاکی است، دکترحسین نصیرزاده مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان ایران اسلامی وامام شهداء امام خمینی (ره) اظهار داشت: با بصیرت پای ولایت و رهبری ماندن ادامه ی راه شهیدان و راه امام است.

نصیرزاده با نگاهی اجمالی از عوامل وقوع انقلاب اسلامی، جریانات داخلی دهه ی 60، جنگ تحمیلی(جنگ سرد)، تهاجم فرهنگی و کودتاهای مختلف(جنگ نرم)، و آشوب های سال 88 که منجر به واقعه بزرگ 9 دی شده است و همچنین دسیسه های آمریکا  و فتنه گری های داخلی را برشمرد و افزود: جریان سال 88 با هدف براندازی کامل و تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی شده بود که به واسطه بصیرت و آگاهی ملت ایران منجر به واقعه  9 دی شد و بار دیگر پیروزی حق علیه باطل را رقم زد و این روز بزرگ به روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شد.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج کارکنان وزارت علوم، دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امروز دشمن با جنگ نرم با اهداف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران مقابله می کند،گفت: در جنگ نرم تمام کشور خط مقدم است و فعالیت‌های بسیج به‌عنوان یک واحد عمل‌کننده جنگ نرم محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش حجت الاسلام و المسلمین علیرضا رجالی تهرانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در این مراسم در سخنانی ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم گفت: بصیرت و آگاهی از ویژگی های بسیار مهم و مشترک شهیدان انقلاب اسلامی، 8 سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان حوزه  جهادی وعلمی بود.

وی با بیان اینکه بصیرت باعث بقاء جمهوری اسلامی ایران است، افزود: اگر جامعه ای نیاز به ایثار و فداکاری دارد بیش از همه اینها نیاز به بصیرت دارد . شهیدان ما هم وطن پرست بودند و هم خدا پرست. 

از ویژه برنامه های این همایش می توان به: سخنرانی، تجلیل و تکریم از19 خانواده شهید واحد تهران مرکزی، تقدیر از 12 نفر از پیکسوتان بسیجی، اجرای موسیقی و حضور خادمان حرم حضرت معصومه (س) به همراه پرچم متبرک آستان مقدس کریمه اهل بیت، و اهدای جوایز به برنگان مسابقه کتابخوانی با موضوع" دفاع همچنان باقی است" و برندگان مسابقه نقاشی فرزندان کارکنان و استادان واحد اشاره کرد.

گفتنی است، درحاشیه این همایش نمایشگاهی از نقاشی فرزندان کارکنان و استادان واحدتهران مرکزی با موضوع بسیج و دفاع به معرض نمایش گذاشته شد. انتهای پیام/

 

 

 

کلید واژه ها: همایش بسیج،اقتدار و شهادت بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحدتهران مرکزی


نظر شما :